Archiwum artykułów

Odkrycia i wynalazki

Kreatywni pierwszoklasiści z Ib w piątek 6 lutego 2015 roku samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali materiały na temat wynalazków. Niektórzy zaprezentowali pomysły na swoje wynalazki. Wiktor opowiedział historię roweru, a prototyp pierwszego roweru wykonał z gazet. Karol, Kuba, Ola, dwóch Filipów, Julian zaprezentowali działanie urządzeń napędzanych prądem. Szymon zapoznał wszystkich jak działa żarówka. Amelka skonstruowała wiatrak z płyt CD, a Fabienne pojemnik na przybory szkolne z różnych pojemników. Agatka opowiedziała o latarni morskiej, Nikola o rakiecie, Kacper o lunecie, Laura o sposobie na lody domowe, a Dawid o helikopterach. Kuba skonstruował wyciskarkę do pasty do zębów, a Julia zestaw pomocny podczas kataru w wycieraniu nosa. Oliwia wykonała robot niezbędny w każdym domu,  Fabian wymyślił wielofunkcyjne kombinezony, Maja przedstawiła historię lalek. To była niezwykła naukowa podróż, w którą tym razem uczniowie zabrali swoją panią i poradzili sobie z tym wyśmienicie. Brawo uczniowie Ib!.