Archiwum artykułów

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki

„My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy…” - te słowa wypowiedziało około 150 uczniów klas pierwszych podczas pasowania ich na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uczniowie obejrzeli przedstawienie wprowadzające ich w świat dziecięcej literatury, przygotowane przez uczennice klasy IIIa i wysłuchały rad oraz próśb z jakimi zwróciła się do nich królowa biblioteki – „Książka”. W dowód przyjaźni dzieci obiecały, że będą o nią dbać i ją szanować.

W prezencie najmłodsi otrzymali ,,dyplom czytelnika” i książeczkę z bajkami ufundowaną przez Radę Rodziców. Pierwszaki były bardzo podekscytowane i dumne, że w tym dniu mogły już samodzielnie skorzystać z księgozbioru i wypożyczyć swoją pierwszą książkę do domu.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska