Archiwum artykułów

Pierwszy dzień wiosny

W piątek 20.03.15r. świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą wiosenną dekorację sali lekcyjnej. Konkurs ten skierowany był zarówno do uczniów kas I-III, jak i IV-VI. Uczniowie podeszli do zadania z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością.

W klasach I-III jury miało nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu i wyborem tylko jednego zwycięzcy, dlatego też wyłoniono 2 pierwsze miejsca: klasę IA za przystrojenie sali nr 5 oraz klasę IIIA za salę nr 1. W klasach starszych konkurs wygrała kl. VIC, która bardzo oryginalnie przystroiła korytarz szkolny. Jury doceniło nie tylko efektowną dekorację, lecz również zaangażowanie uczniów, którzy mimo braku własnej sali, znaleźli pomysł, jak wziąć udział w konkursie.

Wspaniali zwycięzcy więc i nagrody nie lada: wszystkie trzy klasy otrzymają słodkie upominki oraz 3 dni bez pracy domowej (kl. IA i IIIA) i 3 dni bez sprawdzianu (kl. VIC).

O nadejściu wiosny przypominała również sama Pani Wiosna, która wraz ze swoją świtą odwiedzała wszystkie klasy i częstowała jabłkami uczniów i pracowników szkoły. Ponadto zgodnie z coroczną tradycją uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego odwiedzili pracowników Urzędu Miejskiego, by wręczyć im, wykonane przez siebie, wiosenne upominki.

W świętowaniu nadejścia wiosny oprócz nauczycieli, ogromnym zaangażowanie wykazali się również sami uczniowie. Swoimi kolorowymi strojami oraz okazywaną radością, sprawili, że ten dzień upłynął wszystkim w przemiłej atmosferze.

Agnieszka Zdunek