Archiwum artykułów

Wkrótce ferie

Ferie, to czas wolny od zajęć lekcyjnych, czas odpoczynku, a tym samym czas wyjazdów i zabawy na świeżym powietrzu. Aby uczniowie mogli spędzić je właściwie, nauczyciele podjęli szereg działań przygotowujących dzieci do aktywnego, bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Jednym z takich działań było zaproszenie funkcjonariusza Straży Granicznej, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii. Omówił także z uczniami klas szóstych temat istniejących zagrożeń, jakimi są narkotyki i dopalacze.

Dla młodszych klas uczniowie z klasy II b, II c oraz III c przygotowali apel dotyczący bezpiecznych ferii zimowych. Uczestniczący w apelu dowiedzieli się jak unikać niebezpiecznych sytuacji zagrażających zdrowiu, obejrzeli scenki rodzajowe opisujące dobrą zabawę i aktywny wypoczynek, usłyszeli wiele cennych rad, dzięki którym można fajnie spędzić zimowe ferie. Pierwszoklasistom natomiast dobre rady i zasady bezpieczeństwa przekazał sympatyczny Bałwanek i jego przyjaciele w przedstawieniu pt. „Wszystkie dzieci lubią zimę” przygotowane przez uczniów, którzy systematycznie uczestniczą w zajęciach świetlicowych.