Archiwum artykułów

Sukcesy przyrodnicze

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przyrodniczych na szczeblu krajowym. Są to Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” oraz Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Astrolabium”.

W bieżącym roku szkolnym mamy wysokie osiągnięcia. Mateusz Król, uczeń klasy 4c zajął I miejsce w konkursie „Astrolabium” w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych. Zdobył 216 pkt. I chociaż wszechświat jest nieskończony, skrywa wiele tajemnic, dla Mateusza stanowi pasję, którą rozwija od najmłodszych lat.

Konkurs „Świetlik” to kolejny sukces Mateusza Król. Otrzymał nagrodę zdobywając 96% wszystkich punktów. Z kolei Oliwier Patrak (76,04%) oraz Dorian Borkowski (75,52%), także uczniowie klasy 4c otrzymali w nim wyróżnienie. Konkursy stały na bardzo wysokim poziomie i trzeba było wykazać się ogromną wiedzą przyrodniczą, a także specjalistyczną wiedzą astronomiczną. Przygotowując się do nich, uczniowie musieli wykonać doświadczenia konkursowe, które przyczyniły się do pogłębienia ich wiedzy a jednocześnie sprawiły olbrzymią przyjemność oraz pozwoliły na kreatywność i odkrywczość.

Gratuluję swoim wychowankom tak doskonałych wyników na wysokim szczeblu. W przyszłym roku spróbujemy swoich sił  i zmierzymy się z nowymi wyzwaniami.

Szkolny Organizator Konkursów

B. Kalinowska