Archiwum artykułów

Działo się to w kraju baśni ...

W czwartkowe popołudnie 28 maja 2015 roku nauczyciele z naszej szkoły zabrali dzieci z darłowskich szkół i przedszkoli w kolejną, trzecią już, magiczną podróż.

Tym razem, po „Królewnie Śnieżce” oraz „Kopciuszku”, w gościnnych progach kina „Bajka” zaprezentowano „Śpiącą Królewnę”. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy królewny, która hojnie obdarowana przez dobre wróżki, nie uniknęła swojego przeznaczenia i zapadła w stuletni sen. Sytuację uratował dzielny książę, który obudził pocałunkiem królewnę, a potem wszyscy żyli (zapewne) długo i szczęśliwie.

W przygotowanie przedstawienia zaangażowało się dosłownie „pół szkoły”. Ponad 20 osób pojawiło się na scenie, pozostali wykonali budzące zachwyt dekoracje oraz zadbali o oprawę dźwiękową. Występującym nauczycielom towarzyszyły dzieci ze szkoły brawurowo wykonując piosenki: „Magiczna podróż” oraz „Ach śpij kochanie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, przygotowując występ. Nasz występ nie byłby tak udany, gdyby nie pomoc Roberta Gorgola i Marcina Cichockiego z DOK-u oraz Magdy Burduk i Daniela Frącza z Biura Promocji Miasta.

Dla nas największą nagrodą była sala pełna widzów i żywiołowe reakcje publiczności.

Dziękujemy!