Archiwum artykułów

„Ptasie święta”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – upragniony przez wielu z nas okres odpoczynku, radości i przemiłych chwil spędzonych z rodziną. Jednak nie dla wszystkich naszych sąsiadów to czas przysmaków i łakoci. Warto pamiętać, że za oknem wiele zwierząt robi wszystko, żeby znaleźć pożywienie potrzebne do przeżycia. Wśród nich są także ptaki, które bądź przyleciały do nas, bądź zostały u nas na zimę.

Aby przypomnieć wszystkim o zasadach akcji „Dokarmiaj mądrze” organizowanej przez naszą szkołę, członkowie Szkolnego Koła Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków na zajęciach pozalekcyjnych przygotowali świąteczny łańcuch stworzony z sikor, gili, wróbli, mazurków czy szczygłów, czyli gatunków ptaków, które obecnie możemy spotkać w najbliższej okolicy. Uczniowie mieli okazję 10 grudnia samodzielnie powiesić swoje „dzieło” na szkolnej choince. Mamy nadzieję, że ich obecność przypomni wszystkim o zbiórce karmy przeznaczonej dla „skrzydlatych gości” w tak trudnym dla nich okresie.

Monika Kosowska