Archiwum artykułów

„Żeby  zdrowym  być...”

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 roku  w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej nurtujące problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Z tej okazji uczniowie klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie przygotowali apel pt. „Żeby zdrowym być…” Przypomnieli swoim kolegom o konieczności dbania o swoje zdrowie. Poruszyli ważne aspekty zdrowotne takie jak: właściwe odżywianie, dbanie o czystość jamy ustnej, włosów oraz całego ciała, czy też higienę codziennie noszonej odzieży. Wykorzystując proste i zrozumiałe dla młodych ludzi hasła np.: „Żeby  zdrowym  być  trzeba  się  codziennie  myć! Kto  chce  być  silny,  zdrowy  jak  ryba  Musi  owoce  jeść  i  warzywa” zachęcano do zmiany codziennych nawyków.

Dzieci śpiewając szlagierowe piosenki „Mam  fryzurę  na  cebulę”, „Myj  zęby” czy  „Witaminki” oraz wykorzystując kolorowe przebrania i oryginalne rekwizyty, przekonywały rówieśników, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, a wiele przyzwyczajeń powoduje problemy zdrowotne.

Koordynatorami akcji były: Maria Bernacka – nauczycielka języka polskiego oraz Monika Kosowska – nauczycielka przyrody.

Ciekawy i humorystyczny sposób przedstawienia poważnego problemu XXI wieku został nagrodzony gromkimi brawami, a o trafnym doborze formy i treści inscenizacji świadczyły skupione miny uczniów, którzy ją obejrzeli z zainteresowaniem i uwagą.