Archiwum artykułów

Szkolny Konkurs Mitologiczny „Na Olimpie”

Bogowie, herosi i zwykli śmiertelnicy pojawiający się w wierzeniach starożytnych Greków od zawsze budzili zainteresowanie i cieszyli się popularnością wśród czytelników. Okazją do pochwalenia się wiedzą na ten temat jest Szkolny Konkurs Mitologiczny organizowany w naszej szkole. Corocznie biorą w nim udział uczniowie klas piątych. 17 czerwca do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe reprezentacje 5a, 5b, 5c i 5d. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii, odpowiadali na pytania, a także prezentowali postacie mitologiczne. Wszyscy wykazali się rozległą i dogłębną znajomością tematu.

Zdobywcami pierwszego miejsca okazali się uczniowie klasy 5b, między innymi dzięki brawurowo odegranej scence z życia władcy mórz, Posejdona.

Drugie miejsce zajęła klasa 5a (brawa za występ Dedala), trzecie – 5c (wszystkich zachwyciło wystąpienie Ateny), a czwarte – 5d.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Uczestnikom  konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział i zaangażowanie.