Archiwum artykułów

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

W roku szkolnym 2013/14 jako Szkoła Promująca Zdrowie przystąpiliśmy do Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (KIK/34) realizując zadanie 2: „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”. Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innych chorób przewlekłych. Poprzez realizację programów edukacyjnych i zajęć praktycznych, organizację wspólnych śniadań, zmianę na prozdrowotne asortymentu produktów spożywczych dostępnych w sklepiku szkolnym oraz wprowadzanie różnych form aktywności fizycznej udało nam się propagować zasady prawidłowego stylu życia a swym zasięgiem objąć także lokalną społeczność.

Spośród 1600 szkół i przedszkoli z całej Polski, które przystąpiły do programu, połowa spełniła wszystkie kryteria konieczne do uzyskania certyfikatu już po pierwszym roku jego realizacji. Miło nam poinformować, że jesteśmy szkołą wyróżniającą się aktywnością w promowaniu zdrowego stylu życia.

Koordynator Zespołu ds. Promocji Zdrowia

B. Kalinowska