Archiwum artykułów

XI Turniej Wiedzy o Darłowie dla uczniów klas drugich

15 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się XI Turniej Wiedzy o Darłowie dla uczniów klas drugich. W sprawdzianie wiedzy o Królewskim Mieście Darłowie wzięły udział cztery klasy. Klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny i dwuosobowe zespoły, które podczas trwania turnieju malowały wybrane zabytki miasta . Dla drużyn przygotowane były różne zadania, w których uczniowie musieli wykazać się wiadomościami, ale też refleksem, umiejętnością korzystania z planu miasta, znajomością herbu. Były też zadania dla całej klasy – rozwiązanie gigantycznej krzyżówki i ułożenie z rozsypanych wyrazów szkolnego hymnu. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem.

Pracy drugoklasistów przyglądało się i oceniało jury, w skład którego wchodzili zaproszeni na Turniej stali goście. W tym roku zaproszeni zostali i chętnie przybyli: dyrektor szkoły Andrzej Protasewicz, kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta Zbigniew Mielczarski, radna Rady Miejskiej i pracownik Zamku Książąt Pomorskich  Renata Potomska, dyrektor Parku Wodnego „Jan” Dorota Majkut, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 3 Izabela Bednarczyk.

Bardzo dobrze przygotowani uczniowie zdobywali punkty w poszczególnych zadaniach wykazując się bogatą wiedzą o naszym mieście i wspaniałą kulturą zachowania. Miejsca klas przedstawiają się następująco:

I miejsce - klasa II b w składzie: Bruno Bukowski, Maja Kler, Bartosz Wiernicki,

zespół plastyczny: Maria Pinkowska, Łukasz Szczepanowicz.

II miejsce - klasa II d w składzie: Agata Karlikowska, Nikola Łacina, Kinga Milczarek,

zespół plastyczny: Oliwia Sówka, Nikola Sujecka.

III miejsce - klasa II c w składzie: Agata Kuriata, Gracjan Lis, Dominik Wójcik,

zespół plastyczny: Diana Siwek, Ula Głażewska.

IV miejsce - klasa II a w składzie: Bartek Bednarek, Bartek Kozłowski, Michał Stankiewicz,

zespół plastyczny:  Martyna Natkańska, Lena Maksymowicz.

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Darłowa, Wydział Promocji przy UM w Darłowie, Park Wodny „JAN”, Radę Rodziców przy SP3, „Darlot” - Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną. Gratulujemy drużynie zwycięskiej oraz wszystkim uczestnikom szkolnego Turnieju.