Archiwum artykułów

VI c  w Zespole Szkól Plastycznych w Koszalinie

Dnia 8 maja  klasa VI c była gościem  Zespołu Szkól Plastycznych w Koszalinie. Spotkanie miało charakter aktywny, nad którym czuwała pani Urszula Januszewska- kierownik sekcji artystycznej.

Nasi uczniowie spacerowali po szkole, zwiedzali szkolne wystawy i klasopracownie: ceramiki, rysunku i malarstwa, rzeźby, snycerstwa, tkaniny artystycznej, fotografii, projektowania graficznego. Mogli też spróbować swoich sił uczestnicząc w zajęciach z rysunku i rzeźby. Na pierwszych  pracowali wykorzystując tradycyjną technikę rysunku węglem, na drugich zapoznali się z podstawową techniką pracy w glinie. Każdy z uczniów realizował się w obu formach pracy twórczej. Bezpośredni kontakt ze sztuką młodych artystów, doświadczeniem i pasją prowadzących był niezwykle cenny. Obok sprawności manualnej uczniowie rozwijali swoją inwencję twórczą, zainteresowania, doznawali wiele wartości estetycznych. Owocem wszystkich działań były różnorodne i oryginalne dzieła naszych mistrzów.

\

P.S. Wśród naszych uczniów dostrzeżono talenty. Ich prace spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. W niektórych przypadkach ukierunkowano do zdawania do tej szkoły.

P.S. A wszystko zaczęło się tak niewinnie... od spotkania dwóch pań na szkoleniu: p. Januszewskiej i naszej p. Agnieszki Zdunek. Wielkie dzięki!

B. Ż.