Archiwum artykułów

Walentynkowa ekoprzerwa dla Ziemi

„Chcesz być EKO w Walentego. Zmień baterię w coś słodkiego”

13 lutego członkowie szkolnego koła LOP w naszej szkole zachęcali do alternatywnej formy Walentynek - ekologicznej akcji na rzecz Ziemi. Każdego roku w Polsce produkowanych jest i sprzedawanych około 400 mln sztuk baterii, które zawierają metale ciężkie np. ołów czy rtęć i ze względu na toksyczne substancje, powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach, nie można ich po prostu wyrzucać do pojemników na śmieci. Wystarczyło przynieść kilka niepotrzebnych, zużytych baterii, aby otrzymać symbolicznego cukierka i przyczynić się do segregowania toksycznych odpadów. Akcja cieszyła się dużym uznaniem wśród uczniów, którzy chętnie się do niej włączyli. Uzbieraliśmy kilka setek baterii oraz dwa stare, nienadające się już do użytku, telefony komórkowe. Wszystkim chcącym pomagać naszej planecie serdecznie dziękujemy.