Archiwum artykułów

Wycieczka klas czwartych

Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu i doskonałym źródłem wiedzy o zwierzętach świata.

Dnia 29.09.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Zoo i Fokarium w Dolinie Charlotty w ramach Dnia Czwartoklasisty.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po „małym baśniowym zoo”, a następnie wyruszyliśmy na spotkanie z egzotycznymi ptakami i zwierzakami. Kontakt z niespotykanymi na co dzień gatunkami wzbudził wiele emocji.

Najciekawszym punktem wycieczki okazało się bliskie spotkanie z fokami. Opiekunka i treserka opowiadała dzieciom o warunkach ich życia, odżywianiu i zachowaniu. Uczniowie poznali i obejrzeli również fascynujące sceny karmienia fok połączone z treningiem medycznym, podczas którego  instruktorzy sprawdzali stan zdrowia swych podopiecznych.

Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną lekcją przyrody. Sprawiła dzieciom wiele radości.

Wychowawcy klas są dumni ze swoich uczniów, bowiem wykazali się oni dużą wiedzą przyrodniczą i kulturą osobistą podczas wycieczki.