Archiwum artykułów

Z wizytą w banku

Jednym z założeń projektu Szkoły Kreatywnych Umysłów, realizowanego w naszej szkole przez dwie klasy młodsze, jest nauka oszczędzania i poznanie podstaw tzw. edukacji finansowej uczniów. W tym celu jeszcze w listopadzie – klasa II a, a w grudniu klasa I b wybrały się wycieczkę do oddziału Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie. Uczniowie zostali przyjęci w sali posiedzeń banku przez dyrektor darłowskiego oddziału panią Monikę Skolimowską, która wprowadziła dzieci w świat obrotu pieniędzmi i możliwości korzystania z różnych propozycji banku. Bank otwarty jest na współpracę już z tak młodymi klientami i zachęca do oszczędzania. Dzieci odwiedziły salę przyjęć klientów i dział kredytów. Poznały także działanie bankomatu. Na zakończenie otrzymały upominki reklamowe banku. Dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie uczniów naszej szkoły. Już mnożą nam się pomysły na oszczędzanie.

D. Krajczyńska - Gruba