Archiwum artykułów

Bliżej Natury - tropem wilka i żubra

3 marca w szkole odbyły się niecodzienne lekcje przyrody. Gościliśmy panie: Beatę Gorkowienko i Agnieszkę Siedlak - specjalistki z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie - Wydział Spraw Terenowych w Złocieńcu. Na zajęciach przeprowadzono interesujące prelekcje na temat lokalnych obszarów chronionych oraz ciekawostek ze świata zwierząt, żyjących na terenach znanych uczniom z wykorzystaniem prezencji multimedialnych oraz diaporam. Dużą uwagę poświęcono m.in. wolnościowemu stadu żubrów w województwie zachodniopomorskim, a także stabilnej populacji wilka, który od wielu lat na naszych terenach występuje. W zajęciach wzięło udział ponad 130 uczniów z klas IV-VI. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a nasza placówka - 25 kg karmy dla ptaków, karton „ptasich pyz”, karmnik oraz zestaw materiałów edukacyjnych, które z pewnością urozmaicą nauczanie przyrody. Projekt „Bliżej Natury – tropem wilka i żubra” ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Efektem ekologicznym projektu jest podwyższenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Monika Kosowska