Archiwum artykułów

„Świętość Zwycięża”

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole I Bal Wszystkich Świętych. Wzięli w nim udział nasi uczniowie, którzy przez cały październik uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych w parafii św. Gertrudy. To właśnie parafa św. Gertrudy zorganizowała ten bal, by promować wzorowanie się w naszym życiu na świętych.

Podczas nabożeństw różańcowych dzieci poznawały swoich patronów – świętych, których imiona noszą. Przed zakończeniem nabożeństw dzieci otrzymały zaproszenia na bal, które zawierały zaproszenie do konkursu na przebranie świętego. W sobotę 31 października dzieci w strojach przygotowanych przez rodziców zgromadziły się o godz. 1700 na nabożeństwie w kościele św. Gertrudy.

Po wspólnej modlitwie prowadzeni przez Mamy niosące zapalone pochodnie wyruszyliśmy do szkoły. W drodze do szkoły śpiew prowadził sam ks. Proboszcz Adam Wakulicz. Na początku balu odbył się „pokaz mody świętych”, podczas którego komisja w składzie: ks. Proboszcz Adam Wakulicz, pani Wicedyrektor Katarzyna Łusiewicz i pani Karolina Lichocka z Rady Parafialnej miała nie lada zadanie wyłonienia zwycięzcy w konkursie na najładniejsze przebranie świętego. Zwycięzcami zostali: Oliwia Czarnowska z kl. IIB, Kacper Kasprzykowski z kl. IIB i Michalina Lech z kl. IIE. W nagrodę za stroje wszystkie dzieci otrzymały książeczki o modlitwie różańcowej z płytą z rozważaniami różańcowymi, a zwycięzcy filmy o świętych. Po pokazie mody dzieci prezentowały swoje „Prezenty dla Jezusa”- kartoniki potwierdzające ich udział w kolejnych nabożeństwach różańcowych. W nagrodę dzieci otrzymały od ks. Proboszcza słodkie upominki.

Kiedy stroje zostały już ocenione można było rozpocząć zabawę bez obaw o ich zniszczenie. Zaczęły się wspólne tańce przy radosnych dźwiękach piosenek Arki Noego i skocznych rytmach muzyki hebrajskiej. Emocje konkursowe i taneczny wysiłek pobudził apetyty dzieci. Nadszedł więc czas na poczęstunek. Pyszne ciasta upiekły dla dzieci panie z rady Parafialnej, a napoje kupił ks. Proboszcz.

Po poczęstunku nadszedł czas na konkurencje sportowe, które przygotowała pani Grażyna Ososko. Podzielone na grupy dzieci z zapałem wykonywały zadania gorąco dopingując swoich kolegów. Każda konkurencja nagradzana była czekoladkami. Bardzo szybko minął czas na wesołej zabawie. Kiedy dzieci zabierane przez rodziców odchodziły do domów. Na drogę otrzymywały torbę cukierków – na pamiątkę radości jaką daje obcowanie ze świętymi. Kolejny Bal Wszystkich Świętych już za rok.

Krystyna Staruch