Archiwum artykułów

Konkurs Matematyczny „Czar Par” dla uczniów klas piątych

Dnia 6 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Czar Par” dla uczniów klas piątych. W tym roku do konkursu przystąpiło pięć par, po jednej z każdej klasy piątej.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Konkurs kształtował umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazywał konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka natomiast, przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stała się źródłem wspaniałej zabawy.

Pary piątoklasistów rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: quiz wiedzy matematycznej, zapałczane łamigłówki, domino matematyczne, układanki tangramowe oraz krzyżówka z hasłem.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Małgorzata Wawulska – wicedyrektor SP nr 3, pani Anna Lichańska – pedagog szkolny oraz pani Magdalena Kasprzykowska – nauczyciel matematyki.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce – uczniowie klasy 5B Zuzanna Rychlewska i Patrycja Tarnionek,

II miejsce – uczniowie klasy 5D Marcel Janiszewski i Oliwier Sikorski,

III miejsce – uczniowie klasy 5A Wioletta Brzozowska i Dominika Tomczyk.

Najlepsze pary otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP3 w Darłowie, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

Magdalena Kasprzykowska