Archiwum artykułów

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku. Dnia 27 marca na całym świecie odbywają się spotkania i przedstawienia poświęcone tej dziedzinie sztuki.

I w naszej szkole teatr znajduje najgorętszych wielbicieli. Wyczarowanie fantastycznego świata bajek, baśni czy wierszy przez naszych małych aktorów nie stanowi najmniejszego problemu, a każda artystyczna impreza jest tu przyjmowana entuzjastycznie.

W tym roku obchody Dnia Teatru stały się wyrazem naszego uznania oraz szacunku dla talentu i pasji darłowskiej aktorki - p. Alicji Balcerzak. Wykreowała ona wiele różnorodnych ról na scenie, rozbudzających naszą wrażliwości estetyczną. Tego dnia poświęciła swój czas na spotkanie z nami. Podzieliła się wiedzą i doświadczeniem, pokazała stroje, plakaty i zdjęcia, zdradziła tajniki pracy aktora, mówiła o trudnościach i sukcesach tej profesji, przekazała ciekawostki, odpowiadała na pytania uczniów. O wielkim zainteresowaniu wystąpieniem i sukcesie naszej rodzimej artystki świadczyła długa kolejka po autograf. Pani Alicja jest także nauczycielką w naszej szkole. Dziękujemy serdecznie.

Anna Rudzka, Maria Bernacka, Halina Bajor

oraz młodzi widzowie z SP3