Archiwum artykułów

Festyn szkolny „Grunt to rodzinka”

Celem festynu szkolnego „Grunt to rodzinka”, który odbył się 20 maja 2016 roku było propagowanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integracja społeczności lokalnej, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę, promowanie zdrowego oraz bezpiecznego stylu życia, wolnego od nałogów i przemocy.

W czasie imprezy, można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Zmagali się w nich uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, urzędu miasta oraz  goście.

Dzieciom podobał się kącik kosmetyczny, oblegany przez cały czas trwania festynu, w którym można było pomalować swoją buzię w różne ciekawe wzory. Ścianka celebrytka przyciągała uwagę i umożliwiała zrobienie zdjęcia w ciekawej scenerii. W „Artystycznym zakątku” można było pomalować farbami gipsowe figurki, a na stoisku rozmaitości wybrać pracę z galerii twórczości dziecięcej. Nikt się nie nudził. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć kształty różnych zwierząt. W czasie festynu jego uczestnicy mogli kupić los w „Fantowni”. Żaden los nie był pusty. Wszystkie wzięły udział w finałowym losowaniu nagród na koniec festynu.  Odbyło się wiele konkursów nagradzanych nie tylko drobnymi upominkami. Z udziałem Straży Pożarnej odbył się konkurs „Zdążyć przed powodzią”. Wręczono nagrody laureatom  konkursu poetyckiego „Wiersz dla mamy i taty”. W czasie festynu rodziny zmagały się w turnieju o nagrodę Dyrektora Szkoły „Jak dobrze znam swoją rodzinkę”. Nagrodą  Burmistrza nagrodzono uczestników konkursu fotograficznego „Zdjęcia inspirowane obrazem”.

Na szczególną uwagę zasłużyły również prezentacje artystyczne uczniów naszej szkoły, którzy swoje występy dedykowali rodzicom z okazji ich święta. Ten wspaniały program artystyczny zawierał różne  piosenki, tańce i wiersze. Występy uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchali, oglądali i oklaskiwali ich uczestnicy festynu, a przede wszystkim rodziny artystów Swoimi umiejętnościami wszyscy występujący na scenie zdobyli sobie ogromną sympatię widzów.

Oprócz udziału w atrakcjach artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów, można było odpocząć przy kawie, herbacie i zjeść przepyszne ciasta upieczone przez rodziców,  skosztować zdrowej żywności  lub zjeść coś konkretnego – kiełbaskę z grilla przygotowaną przez rodziców lub grochówkę, żurek i bigos od „Miry”. Najmłodsi goście chętnie częstowali się watą cukrową ufundowaną przez radnych Miasta Darłowo.

Na „trójkowym” festynie gościnnie wystąpili uczniowie ZSM – Zespół „Niezbędny Balast” oraz Magiczny Julian w pokazie: „Magia i iluzja z przymrużeniem oka”. Na zakończenie zatańczył zespół TOP TOYS  Atrakcji było co niemiara, a pogoda, mimo dość kapryśnej w tym tygodniu, tego dnia była wprost wymarzona.

Uczniowie naszej szkoły pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Każdy nauczyciel zgodnie z harmonogramem realizował swoje zadania. Wszyscy byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Podczas festynu każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje zorganizowane tego dnia pokazały możliwości spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny, również  i  tej szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor. Podziękowania składamy Straży Pożarnej, ratownikom WOPR, Burmistrzowi, Radnym Miasta Darłowo, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego festynu.

BRAWO WY!

·      YASUMI GABINET KOSMETYCZNY

·     RADNI  OSIEDLA CENTRUM

·     RADNI  MIASTA DARŁOWO