Archiwum artykułów

Zimowe spotkania z książką

15 grudnia 2015r. w świetlicy szkolnej, w zupełnie niezimowej atmosferze odbył się drugi - Zimowy Wieczór Literacki. Nauczycielki języka polskiego - panie: Agnieszka Nowak-Pawlicka, Justyna Krakowiak i Mariola Kowalczyk przygotowały dla uczniów klas czwartych i piątych „zimowe” lektury.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego Muminki tak bardzo bały się nadejścia Wigilii i jak poradziły sobie z ubraniem choinki (Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”). Mogły również przekonać się, że zwyczaj wystawiania jasełek nie jest obcy hiszpańskim uczniom i nie omijają ich również problemy z młodszym rodzeństwem (Elvira Lindo „Sekret Mateuszka”). Na przedświątecznym spotkaniu z książką nie mogło zabraknąć książkowego bestsellera wszech czasów - „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Duchy Wigilii robią wrażenie w każdym miejscu i czasie.

Oprócz słuchania fragmentów książek w interpretacji nauczycielek, dzieci zgadywały i rysowały.

WESOŁYCH ŚWIĄT i do „zaczytania” w 2016 roku!

M.K.