Archiwum artykułów

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu”

„Matematyka to niewzruszona opoka wszelkich nauk

i życiodajny zdrój korzyści dla biegu ludzkich spraw.”

Isaac Barrow

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klas piątych pod patronatem Starosty Sławieńskiego.

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z jedenastu szkół powiatu sławieńskiego. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć zawodników z następujących szkół: ZS 4 w Kopnicy, SP w Staniewicach, SP w Dąbkach, ZS w Jarosławcu, ZS w Ostrowcu, ZS w Postominie, ZS 2 w Starym Jarosławiu, SP 3 w Sławnie, ZSS w Korlinie, ZSS STO w Darłowie oraz SP 3 w Darłowie.

Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. Czołową dziesiątkę stanowili następujący uczniowie: Igor Bojkowski z ZS w Jarosławcu, Patrycja Tarnionek, Zuzanna Rychlewska, Aleksander Klimowicz i Mateusz Król z SP 3 w Darłowie, Weronika Stanulewicz z ZS w Postominie, Otylia Gawlikowska z ZSS w Korlinie, Izabela Hołowaty z ZS w Ostrowcu, Mateusz Szklarczyk z ZS 2 w Starym Jarosławiu oraz Aleksandra Kowalczyk z SP 3 w Sławnie. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego uczestnika z najlepszych czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Mateusz Szklarczyk z ZS 2 w Starym Jarosławiu, II miejsce zajęła Weronika Stanulewicz z ZS w Postominie, III miejsce zajął Aleksander Klimowicz SP 3 w Darłowie.

Jury stanowili zaproszeni Goście: pani Monika Skolimowska – Dyrektor BBS Oddział w Darłowie, pan Zbigniew Mielczarski – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych UM Darłowo, pani Izabela Bednarczyk – Przewodnicząca  Rady Rodziców przy SP 3 w Darłowie oraz pan Andrzej Protasewicz – Dyrektor SP 3 w Darłowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Darłowo, Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie, pana Wiesława Połczyńskiego, Zarząd Stoczni M&W Darłowo, Park Wodny „Jan”, Hotel „Lidia”, Bałtycki Bank Spółdzielczy, Bank PKO BP oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za udział, gościom i sponsorom za wielkie wsparcie i pomoc w organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom  a przede wszystkim zwycięzcom gratulujemy wielkich umiejętności i wiedzy matematycznej!

Magdalena Kasprzykowska