Archiwum artykułów

Konkurs „Szlachetne zdrowie”

„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu,

powinien unikać smutnych nastrojów

i zachować radosny umysł”

Leonardo da Vinci

27 kwietnia 2016r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnym konkursie „Szlachetne zdrowie”, który zorganizowały nauczycielki przyrody. Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu właściwego odżywiania, higieny, chorób i ich zapobiegania, bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki uzależnień. Rywalizacja przebiegała w trzyosobowych zespołach. Wspólna zabawa, miła i przyjazna atmosferze kształtowały właściwe nawyki prozdrowotne, poszerzały wiedzę i umiejętności związane z w/w tematyką, sprzyjały właściwym zachowaniom spotykanym w codziennym życiu.

Zwyciężyli uczniowie klasy 4b – Aleksandra Groszewska, Bartosz Kołaczkowski, Kajetan Łuszczewski. II miejsce zajęli uczniowie klasy 4a – Kacper Lichański, Piotr Rynkowski i Oliwier Tetzlaff, a III przypadło uczniom z klasy 4c w składzie Zofia Jarkowska, Maciej Urban i Julia Waluch.

Gratulujemy uczestnikom a Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu.

B. Kalinowska