Archiwum artykułów

Konkurs „Wielcy Mali Odkrywcy”

Dnia 17 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs „Wielcy Mali Odkrywcy”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 6.

Jego celem było rozbudzenie zainteresowań naukowych, rozwijanie twórczej działalności, jak też kształtowanie umiejętności właściwego analizowania i wnioskowania. Rywalizujące ze sobą 3-osobowe zespoły klasowe miały możliwość sprawdzenia nabytych wiadomości i umiejętności fizyko-chemicznych oraz zaprezentowania ich na forum poprzez wykonywanie i opisywanie ciekawych doświadczeń. Były to m.in. sporządzanie i rozdzielanie mieszanin, wykazanie istnienia w przyrodzie sił magnetycznych i elektrostatycznych, określanie właściwości substancji, czy objętości ciał stałych. Doświadczenia przeplatane były konkurencjami wiedzowymi, z zakresu dokonań M. Skłodowskiej – Curie oraz fachowej terminologii. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały nauczycielki przyrody.

Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy przyrodniczej a ostateczny wynik przedstawiał się następująco:

I miejsce - klasa VI c - Zuzanna Kuriata, Agata Piłat, Adrian Tyfel,

II miejsce - klasa VI a - Aleksander Bednarczyk, Roksana Jacyszyn, Agata Mielniczek,

III miejsce - klasa VI b - Antonii Stępnik , Nikodem Wysocki, Zuzanna Zięba,

IV miejsce - klasa VI d - Krzesimir  Kaffke, Zuzanna Schulz, Martyna Strzelecka.

Gratulujemy uczestnikom konkursu, a wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie - dziękujemy.

B. Kalinowska