Archiwum artykułów

Trzecioklasiści świetnie znają swój kraj!!!

W piątek, 18 marca, w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas trzecich „Znam swój kraj” pod patronatem Starosty Sławieńskiego.

Do konkursu zgłosili się reprezentanci trzecioklasistów z 15 szkół powiatu sławieńskiego: ZS4 w Kopnicy, ZSS STO w Darłowie, SP w Niemicy, SP1 w Sławnie, ZSS w Jeżyczkach, ZSS w Słowinie, ZSS w Dobiesławiu, SP3 w Sławnie, ZSS w Korlinie, ZS w Dąbkach, ZS2 w Starym Jarosławiu, ZS w Jarosławcu, ZS w Postominie, SP w Staniewicach i SP3 w Darłowie.

Postawa uczestników konkursu zasługuje na ogromne brawa. Uczniowie wykazali się wiedzą z wielu dziedzin m.in.: historii, geografii, przyrody, sztuki, czy literatury.

W wyniku zaciętej rywalizacji na podium stanęli, zajmując:

I miejsce - Aleksandra Waśko, Mateusz Małysz i Michał Kowalczuk ze Szkoły Podstawowej w Niemicy,

II miejsce - Malwina Chmielewska, Jakub Filipek i Mikołaj Filipek z Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie,

III miejsce - Natalia Jeż, Agata Myślińska oraz Anna Halbina ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie.

Gratulacje !!!

Wszyscy uczestnicy doskonale radzili sobie z wykonywaniem zadań, poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, wszyscy też zasłużyli na nagrody.

Możliwe to było dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę: Starostwa Powiatowego w Sławnie, Urzędu Miasta w Darłowie, Urzędu Gminy w Darłowie, p. Piotra Masłowskiego - miejskiego radnego, Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie oraz Rady Rodziców przy SP3.

J. Tomczyk