Archiwum artykułów

„Lokalne Centrum Ekologiczne” – gala wręczenia nagród

26 listopada 2015 roku naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczania nagród w konkursach: plastycznym „Ptaki z mojego karmnika” dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz na budkę lęgową dla ptaków pt. „Zbuduj dla mnie dom” dla wszystkich mieszkańców Darłowa. Były to ostanie już działania związane z realizacją projektu pt. „Lokalne Centrum Ekologiczne” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Darłowskie Centrum Wolontariatu.

Otrzymaliśmy bardzo wiele ciekawych i atrakcyjnych prac. Najaktywniejsze okazały się dzieci najmłodsze. W swoich dziełach pokazały różnorodne techniki i pomysły. Mieliśmy nie lada problem z wybraniem „tych najlepszych”, dlatego też postanowiliśmy przyznać również kilka wyróżnień. Po burzliwych naradach jury, wyniki przedstawiają się następująco: w konkursie „Zbuduj dla mnie dom” nagrody otrzymali: Michał Widawski z SP3 Darłowo oraz Piotr Czerpak z Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłowie, wyróżnienia przyznano: Anicie Szymczak z SP3 Darłowo oraz Marcelowi Kozłowskiemu również z SP3 Darłowo.

W konkursie plastycznym „Ptaki z mojego karmnika” w kategorii przedszkolak:

I miejsce przyznano Mateuszowi Niewiadomskiemu z przedszkola „Akademia Przedszkolaka”,

II miejsce - Aleksandrze Wójcik z przedszkola „Jacek i Agatka”,

III miejsce - Kalinie Gruszczyńskiej z Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Lena Fiedorowicz - Przedszkole przy Szkole, Bartosz Szymański - Przedszkole nr 2, Oliwia Łajdych - „Akademia Przedszkolaka”, Anastazja Jankowska - przedszkole „Jacek i Agatka” oraz Jaś Jabłoński - przedszkole „Promyczek”.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobyła Agata Sopel z klasy II A SP3,

II miejsce - Gracjan Lis z klasy III C SP3,

III miejsce Zuzanna Jabłońska - Zespół Szkół Społecznych STO Darłowo.

Wyróżnienia otrzymali: Nina Guzowicz klasa II A SP3, Jagoda Sławnikowska klasa III C SP3, Gabriela Peplińska klasa III C SP3, Maksymilian Machyna klasa I A SP3, Julia Greczuk klasa III B SP3.

Wszystkim uczestnikom, wychowawcom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie, jakie włożyli w wykonanie swoich prac.

Zespół nauczycieli przyrody z SP3

– realizatorzy projektu