Archiwum artykułów

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21 lutego

Z niewielkim wyprzedzeniem uczniowie naszej szkoły już 19 lutego 2016 roku świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypominali sobie poprawne formy kłopotliwych wyrazów, zasady ortograficzne, znaczenie utartych związków wyrazowych oraz brali udział w konkursach językowych przygotowanych przez nauczycielki języka polskiego. Jak co roku długa kolejka chętnych ustawiała się na przerwach, aby sprawdzić, czy NA PEWNO piszemy oddzielnie, a NAPRAWDĘ razem, czy ETOLA to rodzaj szala z futra, a może bardzo elegancka dama. Teraz wszyscy będą też pamiętać, że można coś WZIĄĆ oraz należy PRZESTRZEGAĆ PRZEPISÓW.

Niewątpliwie do udziału w konkursie zachęcał fakt, że za każdą poprawną odpowiedź przewidziane były nagrody.