Archiwum artykułów

Noc sów 2016

Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji pt. „Noc sów” organizowanej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Tym samym szkoła stała się jednym ze 100 miejsc, w których młodzi ornitolodzy poznawali tajniki życia tych nocnych łowców w ramach Kampanii „Bądź na Ptak!” pod Honorowym Patronatem Ministra Środowiska.

Marzec to najbardziej aktywny czas w życiu polskich sów. Rozpoczynają okres godowy i pohukują tak, że włos się jeży na głowie. Uczniowie klasy IV C wraz z p. Małgorzatą Wandas i p. Moniką Kosowską odkrywali tajemnice hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horrorów. W trakcie prezentacji multimedialnych, zajęć warsztatowych i nocnych podchodów młodzi przyrodnicy zgłębili tajniki biologii sów, metod badań i sposobów ich ochrony oraz roli, jaką odegrały w polskich legendach i kulturze.

Uśmiechnięte buzie po nieprzespanej nocy były dowodem udanej zabawy, w czasie której można było zdobyć wiedzę o tajemniczych mieszkańcach polskich lasów, a nagrodami były plakaty i przypinki z ich wizerunkami.

Monika Kosowska