Archiwum artykułów

Spotkanie profilaktyczne „Ruch to zdrowie”

Ruch to uroda, zgrabna sylwetka, większa energia i lepsze zdrowie. O tym przekonywali uczniowie klasy 4d w pogadance profilaktycznej „Ruch to zdrowie” przeznaczonej dla rodziców uczniów klas IV-V. Prelekcja dotyczyła zagadnień wpływu aktywności ruchowej na zdrowie i samopoczucie człowieka, wpływu ruchu na układy w organizmie, korzyści płynące ze zwiększonej aktywności fizycznej. Praktycznym dodatkiem była prezentacja zestawu ćwiczeń w formie treningu obwodowego, angażującego wszystkie partie mięśniowe.

Najważniejsza jest profilaktyka, która jak wiadomo jest skuteczniejsza i tańsza od leczenia samej choroby. Nie zapominajmy o niej. Wysiłek fizyczny okazuje się być uniwersalnym lekiem na wiele dolegliwości naszych czasów.

Beata Żmuda