Archiwum artykułów

Szkolne lanie wody ;)

Dziś, z okazji Światowego Dnia Wody, zajęliśmy się w szkole badaniem właściwości wody. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Materiały i zadania przydzieliła nam wcześniej nasza nauczycielka przyrody. Przeprowadziliśmy dziesięć interesujących doświadczeń.

Tornado w butelce, fontannę Herona, turbinę wodną, nurka Kartezjusza, ciśnienie hydrostatyczne, ściśliwość, napięcie powierzchniowe a także doskonale wszystkim znane bańki mydlane - to eksperymenty o charakterze badawczym, które pokazaliśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom z klas drugich i trzecich. Dość trudne doświadczenia, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, wyszły nam celująco. Fascynujący świat przyrody i techniki można pokazać za pośrednictwem zabawy. A nam udało się to znakomicie dzięki wsparciu i pomocy naszych pań: B. Kalinowskiej - pani od przyrody i wychowawczyni A. Rudzkiej.

Klasa VC