Archiwum artykułów

Spotkanie z panią Izą Niewiadomską-Labiak

18 listopada w naszej szkole gościła pani Iza Niewiadomska - Labiak. Znana malarka, poetka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz młodzieży. Uczniowie klas III mieli niecodzienną okazję spotkania się z tą niezwykłą osobą, twórczynią takich książek- rymowanek min. jak: „Ptaki, cwaniaki i rozrabiaki”, „Robaki nie robią draki”, „Motyle są tutaj na chwilę”, ,,Na gady nie ma rady”, ,,Dżdżownice noszą spódnice”. Pisarka opowiadała o swoich bajkach, zdradzała tajniki ilustrowania książek, zadawała zagadki o treści przyrodniczej  i nagradzała zwycięzców konkursów. Następnie  uczniowie malowali pastelami przy pomocy szablonów piękne motyle, które pobudziły wyobraźnię każdego dziecka i sprawiły, że zrobiło się w sali bajecznie kolorowo.

Cudowną niespodzianką był moment, kiedy można było powiększyć swoją biblioteczkę domową o wartościowe, zabawne i barwne książeczki z autografem i dedykacją naszego gościa.

Dla wielu z nas było to niezapomniane spotkanie, umożliwiające kontakt z autorką i jej twórczością. Pozostawiło w nas niecodzienne wrażenia i nadzieję na to, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska