Archiwum artykułów

„Żywe” lekcje historii w „Trójce”

27 i 28 stycznia 2016 roku odbyły się w naszej szkole „żywe” lekcje historii przeprowadzone przez przedstawicieli Teatru Historycznego „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”. W środę uczniowie klas młodszych „przenieśli się” do średniowiecza, gdzie poznawali życie i obyczaje wojów i rycerzy z czasów Piastów. Uczestnicy lekcji mieli okazję zobaczyć stroje i uzbrojenie wojowników średniowiecza. Mogli przymierzyć kolczugę, zbroję płytową i hełmy używane za panowania Piastów. Grupa dziewcząt wzięła udział w konkursie kuszniczym. Uczniowie zobaczyli również pokaz walki na miecze. W czwartek uczestnicy zajęć „odwiedzili” Polskę XVII wieku. Poznali życie i obyczaje szlachty. Zobaczyli stroje i uzbrojenie husarii, jazdy pancernej, muszkieterów i pikinierów. Mieli możliwość przymierzenia ekwipunku siedemnastowiecznych żołnierzy. Przeprowadzone lekcje pozwoliły uczniom na lepsze zrozumienie warunków życia i obyczajów panujących w średniowiecznej i nowożytnej Polsce.