Archiwum artykułów

Zmagania klas IV z ekologią

3 marca w szkole odbyła się druga edycja szkolnego konkursu pt. „Zmagania z ekologią”. Tajniki tego bardzo ważnego zagadnienia zgłębili reprezentanci klas czwartych. Musieli zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zadaniami. Zagadnienia i pytania były ułożone tak, aby zdobyta wiedza mogła być wykorzystana w życiu codziennym, podczas wycieczek czy rodzinnych spacerów. Dzięki temu młodzi ekolodzy z łatwością rozpoznają w terenie płazy czy gady chronione w Polsce. Zapewne będą wiedzieli, jak w takiej sytuacji należy się zachować. Będą świadomi potrzeby życia w pięknym, czystym i zadbanym otoczeniu.

O miano najlepszych ekologów walczyło pięć trzyosobowych zespołów. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, odczytywali tropy zwierząt leśnych, segregowali odpady, wyjaśniali znaczenie ekoznaków, które umieszczane są na produktach czy ich opakowaniach, układali puzzle, rozpoznawali leśne ssaki oraz polskie gatunki płazów i gadów. Dzieci wykazały się bardzo wysokim stopniem wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. I miejsce zajął zespół klasy IVB w składzie: Aleksandra Groszewska, Bartosz Kołaczkowski, Mikołaj Mystkowski, II miejsce klasa IVA: Emilia Karska, Hanna Suszek, Oliwer Tetzlaff, III miejsce klasa IVC: Roksana Liwandowska, Oliwia Olejnik, Szymon Fischer.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy.

Monika Kosowska