Archiwum artykułów

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie uznali to za dobry moment, by podziękować nauczycielom za trud wychowania życzeniami oraz słodkimi upominkami. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji akademię. Uroczysty apel otwierała piosenka w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego pod opieką pani Aldony Śmigielskiej. Ten fragment dotyczył tego, jak ważni są dla uczniów ich rówieśnicy. To oni wspólnie budują społeczność uczniowską, zawsze mogą na siebie liczyć. Aktorzy: Karolina Hutman, Anna Kalkowska, Maksymilian Łukaszewicz, Blanka Madej, Eryk Połczyński i Kamil Zieliński z II a, oraz Kinga Kaczor, Milena Kiełek, Marcel Kozłowski, Anna Łukaszewska, Justyna Makowska, Oliwier Soroko i Patrycja Tarnionek z VI B, przedstawili krótką scenkę z humorem, która dotyczyła tego, co jest niezbędne w pracy nauczyciela. Oprócz anielskiej cierpliwości, stalowych nerwów, miłego uśmiechu, dobrego serca i konsekwencji potrzebne byłyby takie gadżety jak: słuchawki chroniące od hałasu, tuba nagłaśniająca, lusterko wsteczne, młotek sędziowski, lornetka, ściągaczka nauczycielska do wskazywania miejsca ukrytych ściąg, lupa do odczytywania nieczytelnych prac, podręczny aparat rentgenowski, parasol, worek z grochem, płaszcz foliowy i tabletki uspokajające dla nauczyciela jak i dla ucznia. Na występie odbył się również koncert życzeń od serca, bo życzenia zostały skomponowane przez samych uczniów w tajemnicy przed nauczycielami. Na finał tego spotkania zaśpiewał chór szkolny pod opieką pani Marzeny Wolskiej. Nic nie odbyłoby się bez nieocenionego konferansjera - Bruna Bukowskiego z klasy IV b.