Archiwum artykułów

Dbam o zdrowie, zdrowo jem

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się niezwykłe lekcje – warsztaty kulinarne. Wszyscy uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach, na których poznali zasady zdrowego odżywiania i sposoby dbania o zdrowie oraz w przygotowaniu zdrowego śniadania. Zajęcia odbyły się w ramach Projektu Akademii NFZ „Mały Pacjent” oraz Bezpieczna +.

Wspólnie z wychowawcami, dzieci w klasach przygotowały smaczne potrawy. Najbardziej podobała nam się prezentacja i degustacja.

Klasy I przygotowały jogurtowe musli: klasy II – koktajl owocowy, sałatkę warzywną i owocową oraz koreczki: owocowe, serowe i warzywne;  klasy III – soki owocowe, kanapki i sałatki owocowe.

Wszystkie potrawy były pyszne i bardzo nam smakowały.

Dziękujemy p. Robertowi Lauda - „Warzywa I Owoce U Nikoli” za dostarczenie do szkoły na nasz kiermasz smacznych, zdrowych warzyw i owoców.