Archiwum artykułów

Nie zapomnij! 15 maja – Święto Polskiej Niezapominajki

Niezapominajka jest symbolem pamięci i miłości. Ma przypominać o ochronie różnorodności biologicznej Polski, zachowaniu od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

Uczniowie naszej szkoły również poznali tajniki tej uroczej, niebieskiej rośliny. Na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki ekologiczno-edukacyjne. Dzieci  wykonały prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej. Mają one uzmysłowić całej społeczności szkolnej, że „Polska Niezapominajka” przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla „małej" przyrody i "wielkiej Ojczyzny", przypomina o wartości, jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli,  jakimi są np. „perełki architektury" zachowane w miastach, miasteczkach i wsiach. Starajmy się wszyscy szanować przyrodę wokół nas i zachęcajmy swoją postawą innych.

Monika Kosowska