Archiwum artykułów

„EuroWeek” program edukacyjny dla dzieci i młodzieży

W dniach 01-05 czerwca 2017r. uczniowie naszych klas - VI C i VI E - przebywali na wycieczce edukacyjnej EuroWeek w ośrodku „Silesia” w Długopolu Dolnym.

Jazda do Bystrzycy Kłodzkiej trwała 12 godzin, ale nikt się nie nudził. Po kolacji - na miejscu - odbyło się spotkanie z wolontariuszami z różnych części świata: Meksyku, Filipin, Ukrainy, Etiopii oraz z Peru. Przedstawili się nam i rozpoczęliśmy dyskotekę.

Następne dni przebiegały na nauce poprzez zabawę. Już o 9:30 rozpoczynaliśmy zajęcia. Graliśmy w różnorodne gry np. „Casanovę”. Reżyserowaliśmy przedstawienia. Prowadziliśmy dialogi „Celebryta i reporter”. Kręciliśmy filmy. Zmagaliśmy się z trudnymi zadaniami „Mission Impossible”, składającymi się z np. odegrania sceny z „Gry o Tron” lub zatańczenia tradycyjnego tańca ze „Star Wars”. Otrzymywaliśmy projekty do wykonania, polegające na stworzeniu reklamy czy wymyślaniu nowej gry komputerowej. Oglądaliśmy prezentacje wolontariuszy zawierające informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury o mieszkańcach i tradycjach ich krajów. A przede wszystkim cały czas mówiliśmy po angielsku. Tu nie było miejsca na nudę!

Ponadto spacerowaliśmy do pobliskiej wsi - Długopole Zdrój, pojechaliśmy wspinać się na Śnieżnik, odbyliśmy z zaprzyjaźnioną szkołą bitwę na balony z wodą. Było bardzo wesoło.

Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał  certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie “EuroWeek – Szkoła Liderów”. Przez cały okres szkolenia mieliśmy możliwość pracy w różnych grupach, dzięki czemu zawarliśmy wiele przyjaźni. Pozdrawiamy i szczególnie wspominamy Stanislava, Yuu Wii oraz Kristinę.

To była, zdecydowanie,  najlepsza wycieczka, na jakiej byliśmy!

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi  Protasewiczowi  oraz naszym Wychowawczyniom, pani Monice Breszce oraz pani Annie Rudzkiej, Panu Miłkowi Borowskiemu za pomoc w organizacji i opiekę.

Szczególnie mocno dziękujemy Pani Agnieszce Klin za wsparcie finansowe. Dzięki Sponsorowi Lark Leisure Homes podróżowaliśmy komfortowo i za darmo!