Archiwum artykułów

Godzina dla Ziemi 2017

W piątek członkowie szkolnego koła LOP w SP 3 zachęcali swoich kolegów oraz pracowników placówki do udziału w akcji Godzina Dla Ziemi, które w tym roku przypada 25 marca. Jest to cykliczne ogólnoświatowe wezwanie do wyłączenia świateł oraz urządzeń elektrycznych na jedną godzinę. Akcja odbywająca się w ostatnią sobotę marca została stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF). Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30.  Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym, jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że samo zgaszenie świateł o umówionej godzinie nie ma wielkiego ekologicznego znaczenia, ale jest za to symbolem walki o ochronę klimatu i zmiany naszych przyzwyczajeń. Tegoroczne hasło brzmi: Wyłącz światło – włącz się do akcji! #Godzina Dla Wisły”. Fundacja WWF Polska chce przekonać Polaków do idei ochrony Wisły w jej obecnej, w dużej mierze naturalnej postaci. Pragnie zachować najpiękniejszą rzekę Europy w jak najlepszym stanie. My również nie chcemy Wisły, która stanie się ciągiem sztucznych jezior wypełnionych brudną wodą z toksycznymi sinicami.

Szkolne koło LOP