Archiwum artykułów

Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. mjr M. Gajewskiego

7 listopada 2016r. odbył się szkolny etap XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą”. Do konkursu przystąpili uczniowie i uczennice z klas piątych i szóstych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Polski oraz wiedzą z zakresu dziejów oręża polskiego od 1768 do 1795 roku. Największą wiedzą z omawianego okresu wykazała się trójka uczniów uzyskujących ten sam wynik punktowy. Byli to: Dominika Byrwa (kl. VI c), Oliwier Tetzlaff (kl. V a) oraz Mateusz Król (kl. VI c). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów.

Radosław Kmiecik