Archiwum artykułów

Szkolne Konkursy Matematyczne „Czar Par”

W dniach 23 i 26 maja 2017 roku odbyły się Szkolne Konkursy Matematyczne „Czar Par”. Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

23 maja do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych, a dnia 26 maja uczniowie klas szóstych.

Pary piątoklasistów rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: quiz wiedzy matematycznej, zapałczane łamigłówki, domino matematyczne, układanki tangramowe oraz krzyżówka z hasłem. Pary szóstoklasistów w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, rebus, domino matematyczne, sudoku, oraz krzyżówka z hasłem.

Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Konkursy kształtowały umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazywały konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka natomiast, przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stała się źródłem wspaniałej zabawy.

W kategorii klas V zwycięzcami zostali:

I miejsce – Hanna Suszek i Kacper Lichański z klasy 5A,

II miejsce – Bartosz Kołaczkowski i Mikołaj Mystkowski z klasy 5B,

III miejsce – Jan Głażewski i Oliwier Wandycz z klasy 5D.

W kategorii klas VI zwycięzcami zostali:

I miejsce – Dominika Byrwa i Mateusz Król z klasy 6C,

II miejsce – Michalina Jóźwiak i Miłosz Bukowski z klasy 6E,

III miejsce – Patrycja Tarnionek i Kinga Kaczor z klasy 6B.

Jury stanowili: pan Andrzej Protasewicz - dyrektor szkoły, pani Izabela Bednarczyk - przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Anna Lichańska - pedagog szkolny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBanku i Radę Rodziców przy SP3 w Darłowie.

Wszystkim mistrzom matematyki gratulujemy !

Magdalena Kasprzykowska