Archiwum artykułów

Lekcja angielskiego - Who’s Who?

O tym, że zabawa jest jedna z formą nauczania języka obcego w Trójce wiemy od dawna. Who’s Who? to gra, w którą ostatnio mieli możliwość grać nasi uczniowie. Poza powtórką i przyswajaniem słownictwa z zakresu wyglądu osób, gra doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja również skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym. Ta forma edukacji bardzo podobała się uczestnikom rozgrywek.

W celu urozmaicenia prowadzonych zajęć edukacyjnych, nauczyciel postanowił dodatkowy by tradycyjne gry planszowe uzupełnić o gry online, które w odróżnieniu od gier tradycyjnych wchodzą w dodatkową interakcję z uczniem.

Zabawa, dzięki połączeniu formy gier tradycyjnych i multimedialnych przyczyniła się do osiągnięcia zakładanego celu, stawianego przez nauczyciela, jaki w tym przypadku określony została jako: nauka słownictwa oraz nowych form gramatycznych.

Monika Breszka