Archiwum artykułów

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, aby wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Działania organizowane z okazji tego święta mają na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za język, którym się posługujemy.

W naszej szkole przypomnieliśmy o tym ważnym dniu tuż przed feriami, 10 lutego. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursach sprawdzających ich znajomość polszczyzny. Zastanawiali się nad znaczeniem trudnych i rzadko używanych wyrazów, wyjaśniali sens związków frazeologicznych, wskazywali poprawne formy wyrazów „kłopotliwych”. Trzeba przyznać, że uczniowie Trójki wykazali się dużą wiedzą oraz intuicją językową. Każdy, kto dobrze odpowiedział na zadane  pytanie, otrzymywał drobną nagrodę.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach, a Radzie Rodziców za ufundowanie upominków.