Archiwum artykułów

Mamy swoje prawa!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w piątek 09.12.2016 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany przez Zespół Promocji Zdrowia. Motto spotkania brzmiało: „Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy”.

Prowadzący przedstawili informacje na temat praw człowieka, ich podziału oraz krótkiej historii. Jednym z punktów programu uroczystości było przedstawienie „Prawa dziecka” w wykonaniu szóstoklasistów. Sztuka przybliżyła uczniom przysługujące im prawa. Głównymi postaciami byli: Król Maciuś I i dzieci, opowiadające o swoich marzeniach.

Wśród zaproszonych gości głos zabrał p. Zbigniew Mielczarski, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych darłowskiego Urzędu Miasta. Mówił o Deklaracji Praw Dziecka. Sięgnął też do historii - opowiadał, jakie prawa mieliśmy kiedyś a jakie dziś.

Wszystkim zebranym za przybycie i zorganizowanie uroczystości podziękował dyrektor szkoły p. Andrzej Protasewicz, a my podziękowaliśmy Kierownikowi darłowskiej oświaty i wręczyliśmy pamiątkowego aniołka.

Aleksander Klimowicz oraz klasa VI c

z wychowawczynią p. Anią Rudzką