Archiwum artykułów

Matematyka z wolontariatem

W ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku w naszej szkole odbyły się zajęcia pod nazwą Matematyka z wolontariatem z pomocą wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu (SKW).

W trakcie realizacji tego działania odbyło się kilka spotkań dla uczniów zarówno zdolnych jak i tych mających problemy z nauką.

Na zajęciach dla uczniów słabszych wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieka nauczyciela pomagali swoim kolegom w odrabianiu prac, wspólnie rozwiązywali zadania szukając różnorodnych sposobów rozwiązania, odkrywali tajniki matematyki w ciekawy i dostępny dla nich sposób. Natomiast uczniowie zdolni rozwijali swoje zainteresowania poprzez rozwiązywanie różnych ciekawych nieszablonowych zadań, łamigłówek, zagadek matematycznych oraz w trakcie grania w gry logiczne.

Spotkania te były nie tylko nudną nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Pokazały, że matematyka wcale nie jest taka trudna i straszna. Dla wszystkich uczestników był to czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze.

Magdalena Kasprzykowska