Archiwum artykułów

V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Polsce dla klas trzecich za nami !!!

W piątek 17 marca 2017 roku 12 drużyn reprezentujących klasy trzecie wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”, zorganizowanym w naszej szkole. Konkurs objęli patronatem Starosta Sławieński, Burmistrz Miasta Darłowa i Wójt Gminy Darłowo.

Do „Trójki” przyjechali trzecioklasiści z Wrześnicy, Darłówka, Sławska, Pieszcza, Korlina, Słowina, Dobiesławia, Dąbek, Lejkowa, Postomina i Starego Jarosławia. Udział wzięła też drużyna z macierzystej szkoły.

W dziesięciu urozmaiconych zadaniach uczniowie mieli okazję wykazać się posiadaną wiedzą o naszej Ojczyźnie. Ponieważ byli świetnie przygotowani, „walka” o tytuł mistrza była wyrównana. Na punktację w niektórych zadaniach wpływ miał czas ich wykonania. W ostatecznym rozstrzygnięciu konkursu potrzebna była dogrywka między dwiema drużynami. W skład jury weszli zaproszeni na konkurs goście: Barbara Kaczyńska, reprezentująca Urząd Miasta Darłowa, Piotr Masłowski, radny darłowskiej Rady miejskiej, panie dyrektor SP3 w Darłowie – Katarzyna Łusiewicz i Małgorzata Wawulska.

Mistrzami Wiedzy o Polsce zostali uczniowie z ZS w Dąbkach: Róża Koniecka – Krawiec, Bruno Stypułkowski i Wiktor Wandachowicz zajmując I miejsce.

II miejsce zajął zespół uczniów z ZS w Postominie: Angelika Lacka, Maja Mielczarek i Adam Pomierski.

III równie zaszczytne miejsce zajął zespół z ZS w Słowinie: Gabriela Gondek, Krystian Piórecki i Franciszek Wojciechowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli : Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Darłowa, Urząd Gminy Darłowo, Hotel Lidia, Rada Rodziców przy SP 3 w Darłowie, Piotr Masłowski, Hotel Lidia, Organizacja Turystyczna DARLOT. Uczestnikom konkursu, nauczycielom – opiekunom, przybyłym gościom i sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.