Archiwum artykułów

Ptasia lekcja

22 maja szkolne koło ornitologiczne zorganizowało „Ptasią lekcję”. Do udziału  została zaproszona klasa 3f wraz z wychowawcą. Starsi koledzy przygotowali przedstawienie pt. „Kosie problemy”. W zabawny sposób przekazali młodszym kolegom, jak ważne są w naszym życiu ptaki, z jakimi problemami te zwierzęta muszą się borykać. Z pewnością dzieci po tej lekcji nauczyły się rozpoznawać gatunek kosa. Dokładnie została wyjaśniona im jego budowa, odgłosy, czy zwyczaje. Zostało również poruszone inne bardzo ważne zagadnienie: co zrobić, jeśli znajdziemy pisklę.  Pomogła w tym przejrzyście wykonana prezentacja multimedialna oraz wiele różnorodnych zadań np. quizy, krzyżówki, malowanie kosich jaj. Nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Spotkanie umiliły wszystkim pyszne smakołyki  „domowej roboty”. Ptasia lekcja to dobry pomysł na przekazanie wiedzy w niestandardowy i aktywny sposób.

Monika Kosowska