Archiwum artykułów

Festyn szkolny „Grunt to rodzinka”

19 maja 2017 roku odbył się festyn szkolny „Grunt to rodzinka” pod hasłem „Czas na zdrowie”. Mieliśmy możliwość aktywnie i zdrowo spędzić wolny czas w gronie znajomych i przyjaciół. Wzmocnić więzi rodzinne poprzez wspólną zabawę, wolną od nałogów i przemocy.

W czasie imprezy, można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. W sportowych zmaganiach walczyli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, urzędu miasta oraz goście.

Dzieciom podobały się „Warsztaty Balonowe” prowadzone przez AnimaFun. Ruch był ogromny, a z minuty na minutę robiło się barwnie i kolorowo na boisku. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć kształty różnych zwierząt. Fundatorem warsztatów była Rada Rodziców. Duży ruch panował w „Kąciku kosmetycznym”. Na dziecięcych buziach co i rusz pojawiały się kolorowe wzory. „Ścianka Celebrytka” przyciągała uwagę i umożliwiała zrobienie zdjęcia w ciekawej scenerii i towarzystwie olimpijki i oszczepniczki pani Barbary Madejczyk. Tu także można było zrobić sobie zdjęcie w przebraniu marynarza i towarzystwie uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Morskiej W „Artystycznym zakątku” można było pomalować farbami gipsowe figurki, wykonać własną biżuterię. „Stoisko rozmaitości” zapraszało do wyboru prac z galerii twórczości dziecięcej. Nikt się nie nudził. W czasie festynu jego uczestnicy mogli kupić los w „Fantowni”. Żaden los nie był pusty. Wszystkie wzięły udział w finałowym losowaniu nagród na koniec festynu. Zorganizowano wiele konkursów nagradzanych nie tylko drobnymi upominkami. Odbył się konkurs „Zdążyć przed powodzią”, do którego nagrody ufundowali Radni Osiedla Centrum. W czasie festynu rodziny zmagały się w turnieju o nagrodę Dyrektora Szkoły „Jak dobrze znam swoją rodzinkę”. Nagrodą Burmistrza nagrodzono laureatkę konkursu fotograficznego „Rodzina na szlaku dobrego smaku”.

Na szczególną uwagę zasłużyły również występy artystyczne uczniów naszej szkoły, dedykowane rodzicom z okazji ich święta. Ten wspaniały program artystyczny zawierał różne piosenki, tańce i wiersze. Występy uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchali, oglądali i oklaskiwali ich uczestnicy festynu, a przede wszystkim rodziny artystów. Swoimi umiejętnościami wszyscy występujący na scenie zdobyli sobie ogromną sympatię widzów.

Oprócz udziału w atrakcjach artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów, można było odpocząć przy kawie, herbacie i zjeść przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, skosztować przeróżnych potraw zdrowej żywności przygotowanych przez Dobrego Dietetyka oraz panie emerytki i rencistki, frytki smażone przez rodziców oraz żurek i bigos od „Miry” Można było skosztować spiżarnianych frykasów. Najmłodsi goście chętnie częstowali się watą cukrową ufundowaną przez radnych Miasta Darłowo.

Na „trójkowym” festynie gościnnie wystąpili uczniowie ZSM – Zespół „Niezbędny Balast” oraz Szkoła Tańca STEN. Atrakcji było co niemiara, a pogoda wymarzona.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor. Podziękowania składamy Burmistrzowi, Radnym Miasta Darłowo, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego festynu.

Organizatorzy festynu

SPONSORZY: