Archiwum artykułów

Szkolny  Konkurs  Mitologiczny klas V

7 czerwca 2017r. tradycyjnie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas piątych.

Konkurs składał  się z dwóch etapów. W pierwszym przedstawiciele klas zaprezentowali przygotowaną przez siebie postać mitologiczną, wyłonioną w ramach wcześniejszego losowania. Najciekawiej zaprezentowała się klasa 5e, przedstawiając scenkę z życia Dedala i Ikara. Istotną rolę odegrały stroje i rekwizyty przygotowane przez dzieci oraz dbałość w ukazaniu losów bohaterów.

Druga część była sprawdzianem wiedzy teoretycznej. Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, wyjaśniali znaczenie i pochodzenie związków frazeologicznych.

Jury w składzie p. M. Bernacka i p. J. Krakowiak wyłoniło laureatów:

I miejsce klasa VE (Maja Grońska, Eryk Kozak, Nikodem Mirecki),

II miejsce klasa VB (Marcel Barancewicz, Mikołaj Mystkowski, Bartosz Kołaczkowski),

III miejsce klasa V A (Kacper Lichański, Kacper Kacprzyk, Oliwier Tetzlaff).

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w mitologicznych rozgrywkach, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz drobne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu wiadomości na temat antycznego świata.