Archiwum artykułów

„Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę.”

2 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie wręczono stypendia za wysokie wyniki w nauce. W tym roku było aż 57 uczniów wyróżnionych w tym zakresie. Oto nazwiska tegorocznych stypendystów: Bartosz Bednarek, Julia Hubner, Kinga Nałęcz- Szatkowska, Martyna Natkańska, Zuzanna Bednarczyk, Bruno Bukowski, Maja Kler, Miłosz Mioduszewski, Laura Witkowska, Agata Kuriata, Oliwia Wodyk, Marcel Wojciechowski, Dominik Wójcik, Mateusz Bogdan, Lena Ejankowska, Agata Karlikowska, Agata Furmańska, Kacper Kacprzyk, Emilia Karska, Alan Kulasiński, Zuzanna Kruk, Kacper Lichański, Karolina Mielniczek, Hanna Suszek, Oliwier Tetzlaff, Przemysław Ulanowski, Bartosz Kołaczkowski, Szymon Fischer, Dominika Malinowska, Julia Waluch, Hanna Boruch, Maja Grońska, Wiktoria Kulińska, Mateusz Markiewicz, Wioletta Brzozowska, Marta Dobrzycka, Oliwia Niedzielska, Karina Tiupin-Szulc, Nadia Iwko, Kinga Kaczor, Milena Kiełek, Zuzanna Rychlewska, Patrycja Tarnionek, Anastazja Wac, Dorian Borkowski, Matylda Bukowska, Dominika Byrwa, Aleksander Klimowicz, Mateusz Król, Maja Siemiątkowska, Angelika Szypulska, Michalina Jóźwiak, Marek Kosowski, Zuzanna Krawiecka, Patryk Krzemiński, Maciej Mieczkowski i Kinga Witkowska. Gratulujemy!

Uroczystą galę poprowadzili: Angelika Szypulska i Bruno Bukowski. Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalno-muzycznego pod opieką pani Marzeny Wolskiej, oraz krótki film przedstawiający wypowiedzi naszych zdolnych uczniów.

Proszeni o dokończenie zdania „Moim priorytetem jest…” odpowiedzieli:

Kinga Kaczor: „Moim priorytetem jest rodzina, zdrowie, przyjaciele”.

Zuzanna Krawiecka: „Moim priorytetem jest bycie dobrym człowiekiem”.

Bartosz Kołaczkowski: „Moim priorytetem jest zdobywanie wiedzy i umiejętności, ponieważ moje marzenie wymaga wiele wiedzy w zakresie: matematyki, przyrody, znajomości języków obcych i sprawności fizycznej”.

Zapytani o to, „kiedy odnosi się największe sukcesy?”, udzielili odpowiedzi:

Patrycja Tarnionek: „Według mnie, człowiek, który osiągnie sukces to taki, który spełni swoje marzenia”.

Kinga Witkowska: „Myślę, że największe sukcesy odnosimy wtedy, gdy działamy z pasją. Kiedy to, co robimy sprawia nam radość. Oczywiście droga do sukcesu jest zwykle trudna i wymaga wysiłku, ale… warto”.

Kacper Lichański: „Człowiek odnosi największe sukcesy, gdy ciężko na ten sukces pracuje i gdy ze wszystkich sił dąży do wyznaczonego celu”.

Według nich Mądry człowiek …:

Nadia Iwko: „to taki, który nigdy nie przestaje się uczyć i się nie wywyższa”.

Michalina Jóźwiak: „to taki, który w każdym potrafi dostrzec dobro”.

Udzielili odpowiedzi na pytanie: „Jak poszerzyć swoją wiedzę?”:

Milena Kiełek: „Poszerzamy swoją wiedzę przez czytanie ciekawych książek i rozwijanie swoich zainteresowań”.

Agata Furmańska: „Poszerzamy swoją wiedzę poprzez: obserwację, naukę, doświadczenie, słuchanie”.

Zapytani o to, kto jest ich największym autorytetem, odpowiedzieli:

Anastazja Wac: „Moim autorytetem jest moja trenerka, pani Ewelina, ponieważ jest miła, śmieszna i jest wzorem do naśladowania”.

Aleksander Klimowicz: „Moim autorytetem jest Snax”.

Emilia Karska: „Moim autorytetem jest moja mama, ponieważ jest uczciwa, pracowita i nikomu nie życzy źle. Jako mama bardzo dba o rodzinę i chce dla nas jak najlepiej”.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, dziękujemy bardzo Zespołowi Szkół Morskich w Darłowie za udostępnienie elementów wystroju sali gimnastycznej na potrzeby tegoż wydarzenia. Dziękujemy również rodzinie Państwa Krajczyńskich za udostępnienie wieloletniej pamiątki rodzinnej, jaką jest piękna replika latarni morskiej w Gąskach.