Archiwum artykułów

Turniej „Matematyczne łamanie głowy”

1 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Turniej „Matematyczne łamanie głowy” pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

W turnieju wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn, pięć drużyn stanowili uczniowie, jedną Rada Rodziców naszej szkoły i jedną nauczyciele.

Drużyny rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, domino matematyczne, układanki tangramowe, krzyżówka z hasłem oraz łamigłówki zapałczane, podstaw liczbę, idź do celu.

Celem turnieju było pokazanie, iż matematyka to nie tylko rozwiązywanie trudnych zadań ale również źródło wspaniałej i ciekawej zabawy. Uczestnicy w trakcie konkurencji mogli rozwijać swoje  matematyczne zainteresowania, ćwiczyli umiejętność logicznego i szybkiego myślenia, kształtowali umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także konieczność doboru odpowiedniej strategii działania.

Po długiej i zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna Rady Rodziców: pani Izabela Bednarczyk, pani Joanna Klimowicz oraz pani Magdalena Urban, II miejsce zajęli uczniowie klasy VA: Karolina Mielniczek, Kacper Lichański, Kacper Kacprzyk, III miejsce zajęła drużyna klasy VE: Hanna Boruch, Maja Grońska, Kacper Mikołajczuk.

Nad przebiegiem całego turnieju czuwało jury w składzie: pani Katarzyna Łusiewicz – wicedyrektor SP3 w Darłowie, pani Anna Lichańska – pedagog szkolny oraz pani Magdalena Kasprzykowska – nauczyciel matematyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBanku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Magdalena Kasprzykowska